1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Belarus Berezino Şehri Hakkında Bilgiler

Belarus Berezino Şehri
Berezino Şehri nerede?

Beyaz Rusya’nın küçük kasabalarından birisi olan Berezino kenti, sadece 13 bin 500 nüfusa sahiptir. Minsk Bölgesi’nin en seyrek nüfuslu şehirlerinden birisi olan bu bölgede, şaşırtıcı bir şekilde turizm faaliyetlerinin yoğun bir şekilde yapıldığı görülmektedir. Çünkü şehir merkezinde bulunan geçmiş dönem yapıları hala ilk günkü gibi korunmakta ve kişilerin ziyaretine açılmaktadır. Bölgede en çok ziyaretçi alan yapı ise hala faaliyet halinde olan çiğ alkol ve şarap fabrikasıdır. Fabrikanın yer aldığı noktaya bakıldığı zaman, fabrikada üretilen şarapların kişilere ikram edildiği ve turistlere satışının yapıldığı özel bir Pazar olduğu da görülmektedir. Bundan dolayı Beyaz Rusya ziyaretlerinizde Minsk Bölgesi’ni ziyaret edeceğinizde Berezino kentini kesinlikle ziyaret edilecekler listenize eklemelisiniz.

Özellikle kültürel faaliyetlerde çok sık bahsedilen şehirde, çok eski bir kütüphane bulunmaktadır. Şuan kültür merkezi olarak açılmış olan bu kütüphanede, 32 farklı kütüphanenin eserleri sergilenmektedir. Ayrıca, bölgeye gelen kişilere güzel bir resital yaşatılabilmesi için sanat ve müzik okulları tarafından düzenlenen özel etkinlikler bulunmaktadır.

Eğitime son derece önem verilen Berezino şehrinde, toplam 3 tane okul bulunmaktadır. Bu okullardan birisi, doğrudan eğitim pedagojisi üzerine kurulmuş ve şuan dünya genelinde birçok kişinin çalışmalarını araştırdığı bir okul haline gelmiştir. Bunun dışında verilen eğitim programlarına bakıldığında ise öğrencilerin matematik ve fizik alanlarında kendilerini geliştirebilmeleri için özel programlar düzenlendiğini, eğitimler ve deney faaliyetleri için de birçok destekleyici noktanın kurulduğu görülmektedir.

Bölgede turizm açısından önemi bulunan toplam 110 adet anıt bulunmakta ve bu anıtların dünya tarihi açısından çok büyük bir öneme sahip olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Bunun beraberinde de eski dönemlerde yapılmış olan toplam 68 binanın yer aldığı, Dük Pototsky’a ait olan özel bir şatonun da olduğu bilinmelidir.

Belarus Berezino nerede?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*