1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Belarus Kosava Şehri Nerededir ve Nasıldır?

Belarus Kosava-Kossova
Belarus Kosava-Kossova şehri hakkında bilgiler.

Brest Bölgesi’nin Kuzey kesimlerinde kurulmuş olan Kosava (Kossova) şehri, özellikle bölgede çok eski yüzyıllardan kalmış olan Puslowski Sarayı ile bilinmektedir. Şehrin hemen yakınından bir nehir geçmektedir. Etrafından yüksek dağlar olmasına rağmen şehir merkezinin oldukça düz bir alanda kurulduğu ve şehir içerisinde neredeyse yokuş olmadığı da bilinmektedir. Kişiler kara yolu ile şehir merkezine gireceği zaman, ilk başta bu sarayın kubbe kısımlarına dikkat edecektir. Çünkü, kara yolu bağlantısından yapılan ulaşımlarda, şehir merkezi çepe çevre görüntülenirken arka kısımlarında bu kalenin görkemli duruşu onların dikkatini çekmektedir. Uzun yıllardır turizm amaçlı olarak ziyaretlere açık olan Puslowski Sarayı, son derece büyük bir bölümden oluşmaktadır. Öyle ki, sarayı ziyaret edecek olan kişilerin neredeyse tüm günlerini burada harcaması gerekecektir.

Saray içerisinde kişilerin ilk olarak surları gezmeleri gerekecektir. Bu surlar, geçmiş dönemlerde okçu askerler tarafından kullanılıyor ve onlara özel olarak tasarlanmıştı. Şehre yapılacak olası bir saldırı anında okçular ile yapılan savunmalarda, büyük başarılar elde edildiği bilinmektedir. Surların hemen arkasından başlayan saray duvarları ise, hiçbir şekilde değiştirilmemiş ve hala orijinal hali ile kullanımdadır. Sarayın bulunduğu bölümde daha önce Kosava isminde bir kalenin olduğu bilinmektedir. Bu kalenin Puslowski ailesi tarafından ele geçirilmesinin hemen ardından genişletildiği ve bu günkü haline getirildiği de bilinmektedir. Saray içerisinde kişilerin ziyaret edeceği zindanlar, sığınaklar, kütüphaneler ve her şeyden önemlisi gösterişli bir avlusu bulunmaktadır.

Şehir merkezine kara yolu ve tren yolu ile yapılacak ulaşımlarda, nehrin aşılması gerekmektedir. Şuan her iki ulaşım için de köprü yapılmış durumdadır. Bundan dolayı özellikle tren ile ulaşım sağlayacak olan kişiler, daha önce şehrin 3 km uzağında bulunan tren istasyonunu kullanmak zorunda kalmayacaktır. Eski istasyon müze olarak kullanıma açılacaktır.

Kosava nerededir?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*