1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Belarus Orsha Kenti Hakkında Bilgiler

Beyaz Rusya Orsha
Belarus Orsha Hakkında

Beyaz Rusya’nın Vitsyebsk Bölgesi’nde yer alan Orsha kenti, Minsk Bölgesi’nde bulunan şehirlere oranla çok daha fazla nüfusa sahiptir. Doğal güzellik açısından son derece zengin olan bu şehirde, kişilerin en çok vakit geçirdiği alan olarak karşımıza Arshytsa Nehirleri çıkmaktadır. Bu nehirlerin kenarında çok eski dönemlerden kalma dini binalar ve mimari açısından bölgenin çokça önem verdiği yapılar bulunmaktadır. Ziyaretçileri hoş bir şekilde vakit geçirebilmesi için doğal güzeliiğine dokunulmayan bu bölümde, kişilerin şehrin tamamını tekneler ile gezmesi de mümkün hale gelmiştir. Ancak, tekne gezintisi yapabilmek için kişilerin şehre yaz aylarında gelmesi gerekmektedir. Kış aylarında bölgede bulunan işletmelerin büyük bir kısmı kapatıldığından dolayı çok az sayıda tekne bulunmaktadır.

Orsha şehrinin amblemine bakıldığı zaman savaş motifleri hemen dikkat çekecektir. Bunun nedeni ise bölge halkının çok önceki zamanlarda bu yana savaşçı bir kimliğe sahip olmasıdır. Şuan kentte yaşamakta olan 110 binin üzerinde vatandaş bulunmakta ve yaşadıkları şehirde yerli olarak nitelendirilmektedirler.

Turistik geziler sırasında bu şehri tercih edecek olan kişiler, hem bölgenin güzelliklerinin keyfini çıkarabilmek hem de ekonomik bir tatil yapabilmek adına tren yolunu tercih etmelidirler. Bölgede bulunan tren yolu, on dokuzuncu yüzyıldan bu yana kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, son dönemlerde Dinyeper Nehri Limanı’nın tamamlanması da bölgeye yeni bir ulaşım ağını eklemiş durumdadır. Hem şehre ulaşım sağlamak hem de turistik geziler için bu liman kullanılabilir.

Bölgede sportif faaliyetlere çok önem verilmektedir. Yılın belirli dönemlerinde buz pisti üzerinde çeşitli gösteriler yapılmakta ve olimpiyatlar düzenlenmektedir. Burada sporcular arasında en ünlü olan isim ise Igor Zhelezovski’dir. Bunun beraberinde şehrin futbol takımı bulunmakta ve Belarus Futbol Ligi’nde 2017 yılı itibari ile mücadele etmektedir.

Orsha Şehrinde gezilecek bazı yerlerin resimleri:
Aziz Elij Kilisesi
Aziz Elij Kilisesi

Kutsal Epiphany Kutain Manastırı
Kutsal Epiphany Kutain Manastırı

Lenin Meydanı
Lenin Meydanı

Orsha istasyonu
Orsha istasyonu

Orsha Koleji
Orsha Koleji

Belarus Orsha Şehri Nerededir? Haritadaki yeri:

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*