1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Belarus Otelleri Hakkında Bilgiler

Minsk Otelleri
Belarus Otelleri hakkında bilgiler.

Belarus’u ziyaret edecek olan çoğu kişi öncelikli olarak otel araştırması yapmaktadır. Belarus’ta ki en ucuz ve en pahalı otel fiyatları ortalama ne kadardır? Hangi şehirlerde hangi oteller var? Bu oteller kaç yıldızlı ve nasıl hizmet vermekteler? Genel olarak Beyaz Rusya otellerinde fiyatlara dahil olan ve dahil olmayan hizmetler nelerdir? En iyi Belarus otelleri hangileridir? Gibi bir çok sorunuza detayları ile yazımızda cevap veriyoruz. Ayrıca Belarus otelleri hakkında diğer bir çok konuya da bu yazımızda değindik.

Belarus’u iş ya da eğlence için ziyaret edecekseniz, önceden otel seçip rezervasyon yaptırmanız sizler için daha faydalı olacaktır. Minsk ve diğer Belarus şehirlerinde her zevke ve bütçeye hitap eden uygun fiyatlarda çeşitli oteller mevcuttur. Büyük otel zincirlerinde, mini otellerde, lüks suitlerde, ekonomi sınıfı hostellerde, modern ve çağdaş otellerde, ayrıca nostaljik atmosferlere sahip otellerde oda rezervasyonu yapabilirsiniz.

Günümüzde Belarus’ta 350’den fazla otel ve 120’e yakın diğer tipte konaklama tesisleri yer almaktadır. Belarus’da 10 otelden 1 tanesi bir yıldız kategorisinde yer almaktadır. Diğer oteller genellikle 3 yıldızlı otellerdir. Ancak Minsk’te ve diğer büyük şehirlerde 4 ve 5 yıldızlı oteller bulunmaktadır. Nesvizh Sarayı ve Mir Kalesi gibi Belarus’un ünlü tarihi mekanlarında harika atmosfere ve tarihe sahip rahat oteller ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Nesvizh’de ki Hotel Palace rezidansını ziyaret eden misafirlere 22 adet konforlu oda ve VIP suit odalar sunulmaktadır. Mir’de ki Hotel Zamkovy ise 15 odalı olarak tasarlanmıştır ve 30 ziyaretçi kapasitelidir. Son yıllarda Belarus’ta zaten var olan oteller revize edilmekte ve yeni oteller inşa edilmektedir. Bazı lüks oteller dünyaca ünlü otel şirketleri tarafından inşa edilmektedir. Bu işletmeler Crowne Plaza, Renaissance, Hilton ve Marriott gibi kaliteyi ön planda tutan işletmelerdir.
Nesvizh Hotel Palace

Bir çok ülkede olduğu gibi Belarus`ta da büyük şehirlerde otel seçeneği küçük kasaba ve kentlere göre daha fazladır. Fakat küçük kasabalarda da tüm yıl boyunca açık olan en az bir adet otel bulabilirsiniz. Belarus’ta bazı bölgelerdeki çoğu otele henüz derece verilmemiştir. Ayrıca odaların konfor seviyesi, verilen hizmetlere göre farklı kategorilere ayrılmıştır. Bu oteller arasında yenilenmiş oteller ve henüz yenilenmemiş oteller mevcuttur. Bu yüzden, ülkeyi ziyaret etmeden önce otel araştırması yapmak çok önemlidir. Ayrıca Beyaz Rusya’da resmi olarak derecelendirilme yapılmamış, az sayıda odaya sahip bazı özel küçük oteller ve yol kenarı otelleri mevcuttur. Fakat bu otellerin bir çoğu ev konforunu, modern olanakları ve yüksek düzeyde hizmeti konuklarına sunmaktadırlar.

Belarus`taki lüks otellerin hizmetleri nasıldır: Genel olarak personel dünya standartlarına göre eğitilmiştir ve çoğu başta İngilizce olmak üzere yabancı dillerde hizmet vermektedir. Yerel otellerde ise personel daha çok Rusça konuşmaktadır. Otel derecesi ve kategorisine bakılmaksızın Belarus otellerinin resepsiyonları 24 saat hizmet vermektedir. Genelde çoğu ülkede olduğu gibi otel giriş saati 14:00 dür. Otelden ayrılma saati de 12:00’dir. Lüks Belarus otellerinde genel olarak açık büfe veya kahvaltı fiyata dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak Belarus ve Avrupa mutfağından alakart yemekler sunulmaktadır.

Derece verilmemiş bazı otellerde de alakart yiyecekler sunulmaktadır. Bu otellerin genelde bir mini büfesi veya bir alışveriş büfesi mevcuttur. Sigara içmeye ise sadece belirli alanlarda izin verilmektedir. Çoğu otelin kendi arazilerinde otoparkları mevcuttur. Daha yüksek sınıflı otellerde ise güvenlikli otoparklarda mevcuttur.

Minsk Otelleri: En fazla otel başkent Minsk’te yer almaktadır. Belarus, iyi ulaşım olanaklarına sahip olan, çoğu ülkeye göre daha küçük ve düzenli bir ülkedir. Minsk bölgesinde, 11000`den daha fazla ziyaretçinin konaklayabileceği 51 otel mevcuttur. Beyaz Rusya’nın başkentindeki en iyi oteller ise, beş yıldızlı olan President, d’Europe, Crowne Plaza, Pekin otelleri ve dört yıldızlı olan Victoria, Minsk, Victoria Olymp, Monastyrskaya, Na Zamkovoi ve Rönesans otelleridir.

Minsk’de otel fiyatları ne kadardır: Minsk’teki otel fiyatları kalitesine göre günlük 15 $’dan(hosteller), günlük 320 $’a(5 yıldız oteller) varan fiyatlara göre değişmektedir. 4 yıldızlı bir oteldeki bir odanın fiyatı ise 180-190 $ arasındadır. Ekonomi sınıfı bir otelde ise günlük bir oda fiyatı 40-50 $ arasında değişmektedir. Lüks daireler ise daha da pahalıdır. İyi bir otelin apartman kategorisindeki daireleri günlük 420 $ civarındadır. Belarus’ta bir otel odasına ihtiyacınız varsa, en iyi çözüm seçmiş olduğunuz otelin web sitesi üzerinden yada anlaşmalı büyük otel siteleri üzerinden rezervasyon yaptırmanız olacaktır. Otellerin internet siteleri, sunulan tüm mevcut hizmetler hakkında tam ve doğru bilgiler içermektedirler.

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*