1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 1,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Belaruslu Ünlü Kadın Modeller ve Mankenler

Belaruslu Modeller
Belaruslu Mankenler hakkında bilgiler.

Belarus; Rus ülkelerinin kızlarının güzelliğini ve zarifliğini barındıran, bir çok dünyaca ünlü mankenin doğduğu ülkelerden birisidir. Ülke coğrafyasının kadınlara kattığı ayrı bir güzellik dünyaca kabul edilmektedir. Beyaz Rusya`dan yepyeni modeller her sene adını duyurmaya başlıyor. Fakat bu modellerin dünya çapında en bilinenlerini sizlerle bu yazımızda paylaşıyoruz.

Angelica Agurbash
Angelica Agurbash
Angelica Agurbash (Angelica Anatolievna Yalinskaya) Belarus’u Eurovision Şarkı Yarışması 2005’te temsil etmek için uluslararası alanda en iyi bilinen bir Belaruslu şarkıcı ve eski bir modeldir. Agurbash Minsk, Beyaz Rusya, Sovyetler Birliği’nde doğdu. 988 yılında, Belarus Sanat Akademisi öğrencisi iken, ilk Miss Belarus unvanını kazandı. 1990-1995 yılları arasında Verasy grubundaydı. 1991 yılında, Angelica ikinci çekilen fotoğrafı ile Belarus’ta en çok fotoğraflanan model haline geldi.

Tanya Dziahileva
Tanya Dziahileva
Tanya Dziahileva, Belaruslu bir süper model, sanatçı, tasarımcı, stilist ve moda fotoğrafçısıdır. Tanya 1991 yılında Vitebsk’de doğdu. Halen Milano, Floransa, Paris, Londra ve Şangay’daki kampüslerde moda ve tasarım için özel bir İtalyan okulu olan Istituto Marangoni’de moda tasarımı alanında yeni dereceler elde etmektedir. Paris’te yaşıyor ve burada çalışmaktadır.

Leila Ryzvanauna Ismailava
Leila Ryzvanauna Ismailava
Leila Ryzvanauna Ismailava, 28 Temmuz 1989 doğumludur. Tanınan bir model olmasının dışında bir gazeticidir. Ayrıca Junior Eurovision Şarkı Yarışmasında de başarı elde etmiş bir modeldir.

Volha Khizhynkova
Volha Khizhynkova
Volha Khizhynkova; Miss Belarus 2008 unvanını kazanmıştır ve Belarus’u Güney Afrika’nın Johannesburg kentinte düzenlenen Miss World 2008 yarışmasında ülkesini temsil eden bir yarışmacıdır. Modellik konusundaki tüm çalışmalarını tamamlamıştır ve hala bir model olarak çalışmaktadır.

Maryna Linchuk
Maryna Linchuk
Maryna Linchuk: Vogue Paris, O`nu 2000’li yılların en büyük 30 modelinden birini ilan etmiştir. Maryna Linchuk, Vogue ABD’de rol alan İtalyan, Rus, Alman, Japon, İspanyol gibi diğer uluslararası Vogue dergilerinde de yer almış önemli bir Beyaz Rusya`lı modeldir.

Olga Sorokina
https://en.wikipedia.org/wiki/Olga_Sorokina
Olga Borisovna Sorokina 21 Ocak 1985, Vitebsk doğumludur. Belaruslu model, Fransız moda evi IRFĒ sahibi ve Yaratıcı Müdürüdür. 17 yaşında, bir model ajansına kayıtlıydı. 2005 yılında, Moda TV yılın modeli olarak O`nu seçti ve böylece moda dünyasında adını duyurdu.

Katya Zharkova
Katya Zharkova
Katya Zharkova; Beyaz Rusya`lı büyük beden model ve aktristir. Zharkova, 14 yaşındayken modelliğe başlamıştır ve Belarus’un ilk büyük beden mankeni olarak kabul edilmiştir.

Bilgiler ve resimler için wikipedia.org kaynak alınmıştır.

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*