1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Beyaz Rusya Baranovichi Şehri Tanıtımı

Baranavichy
Baranavichy Şehri

Brest’te 17.3000 kişilik bir nüfusa sahip bir şehirdir. (1995 yılı itibarıyla) Batı Belarus bölgesindedir. Baranovichi (Baranavichy yada Baranoviçi) Eyalet Üniversitesi’nin önemli bir demiryolu kavşağı ve bu üniversitenin bulunduğu şehirdir. Aynı zamanda Baranovichi Brest bölgesinin 1939-1941 yılları arasında ve 1944-1954 yılları arasında merkezi olmuştur.

Tarihi hakkında: 17. yüzyılın ikinci yarısında Cizvit misyonu Baranovichi’de bulundu. 18. yüzyılın ikinci yarısında, Baranovichi, Mosalskih ve Neveselovskih’in mülkü idi, 19. yüzyılda ise Kontes E.A.’ya aitti.

Coğrafyası: Kent, Beyaz Rusya’nın ana doğu-batı otoyolunda, Avrupa hattı E30’un bir parçasını oluşturan M1’de yer almaktadır. Şehrin içinden geçen ilk demiryolu hattı 1870 yıllarında faaliyete geçtmiştir. İlave hatlar daha sonra inşa edilerek şehir önemli bir demiryolu kavşağı haline geldi. Belarus (Beyaz Rusya) Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan büyük bir askeri havaalanı şehrin hemen güneyinde bulunmaktadır. Ayrıca turistik gezi düşünenler için Baranovichi gece hayatı oldukça renklidir.

Baranovichi Resimleri

Baranavichy sergilenen Balistik füze

 

Baranavichy. Merkez Meydanı'nda Çeşmesi
Baranavichy. Merkez Meydanı’nda Çeşmesi

 

Eski Baranavichy Hukuku Enstitüsü
Eski Baranavichy Hukuku Enstitüsü

Baranavichy haritadaki yeri. Belarus Baranavichy nerede?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

6 yorum

  1. Bu şehir hakkında çok fazla bilgi bulamamıştım. Ta ki sitenize denk gelene kadar. Bilgiler için teşekkürler. En kısa zamanda bu şehiride ziyaret etmek istiyorum nasipse tabi. 🙂

  2. Merhaba
    Baranovich şehri hakkında bilgi almak ister , hatta sizi ziyaret etmek isterim.Tahminim 3 ay içersinde orada olacağım .

    Bilgi ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler …

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*