1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Beyaz Rusya Chausy Şehri Tanıtımı

Belarus Chausy
Beyaz Rusya Chausy hakkında bilgiler.

Beyaz Rusya sınırları içerisinde, geçmiş dönemlerde meydana gelmiş savaşlarda en büyük darbelerin alındığı Chausy (Chavusy) kentinde, şuan için çok az sayıda kişi yaşamaktadır. Mogilev Bölgesi içerisinde yer alan şehirde, şuan için 12 bine yakın kişi yaşamaktadır. Her geçen gün nüfusun biraz daha azaldığı bölgede, herhangi bir üniversite binasının olmayışı ve eğitim konusunda da farklı alternatiflerin olmamasından dolayı, genç nüfus oranının giderek azaldığı bilinmektedir. Şuan bölgede yaşayan kişilerin neredeyse tamamı ileri yaşlı kişilerden oluşmaktadır.

Bölgenin en çok ziyaretçi alan ve Beyaz Rusya sınırları içerisinde de tanınmasını sağlamış olan bölge, eski tren istasyonudur. Çok eski dönemlerden beri kullanılmakta olan bu tren istasyonu, şuan orijinaline yakın bir şekilde restore edilerek tekrar hizmete açılmıştır. Bu tren yolu ağı sayesinde, hem bölgede turizm faaliyetlerinin canlandığı hem de bölgeye gelecek olan ziyaretçilerin daha kolay ulaşım sağlayacakları bilinmektedir. Bu tren yolunu kullanacak olan kişiler Chausy kentinden hareket ettiklerinde, Beyaz Rusya sınırları içerisinde yer alan tüm idari merkezleri ve kasabaları, çok kolay bir şekilde ziyaret edebilmektedir.

Chausy kentinin kurulduğu bölümde, birçok farklı isimde ağacın bulunduğu ormanlar yer almaktadır. Ancak, şehir merkezine sadece 2 km uzaklıkta yer alan bir ormanda, 1943 yılında onlarca Yahudi’nin idam edildiği bilinmektedir. O dönemden bu yana çok fazla ziyaret edilmeyen bu ormanlık alana, her yıl Ağustos aylarında dünyanın dört bir yanından Yahudiler gelmektedir.

Bölgede eski tren yolu istasyonunun yanı sıra ziyaret edilebilecek birçok nokta bulunmaktadır. Savaş döneminden kalmış olan ve hiçbir şekilde zarar görmemiş olan Yahudi evlerinin olduğu görülecektir. Ayrıca, bu evlerin kapılarında dönemin Alman askerleri tarafından konulmuş olan işaretlerin hala durduğu bilinmektedir. O dönem katledilen Yahudilerin bu şekilde seçildiği bilinmektedir.

Beyaz Rusya Chausy nerededir?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*