1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Beyaz Rusya Kirovsk Şehri Tanıtımı

Belarus Kirovsk
Kirovsk Hakkında Bilgiler.

Kirovsk Şehri, Mogilev Bölgesi’nde yer alan ve hem nüfusu giderek azalan hem de çok fazla ziyaretçinin uğramadığı kentlerden birisidir. Öncelikle, bu şehrin Rusya sınırları içerisinde yer aldığının bilinmesi gerekmektedir. Nüfusun demografik yapısı incelendiğinde de kent nüfusunun ortalama olarak %70’lik kısmının, Rus vatandaşlarından oluştuğu görülecektir. Şuan kentin toplam nüfusunun 10 bin civarında olduğu bilinmektedir. Her yıl yapılan nüfus sayımlarında da bu nüfusun giderek azaldığı görülmektedir.

Kentte nüfusun azalması ve çok fazla ziyaretçi gelmemesinin sebepleri arasında şehir merkezindeki soğuk havalar en büyük etkendir. Çünkü, diğer şehir merkezlerinde kar yaz aylarında kalkıyor olsa da, bu şehirde yılın büyük bir kısmı kar olduğu bilinmektedir. Kent merkezinin oldukça yüksek bir noktada kurulmuş olmasından dolayı hava şartlarının oldukça bozuk olduğu bilinmektedir.

Kente yapılan ziyaretlerin büyük bir kısmı, Kirovsk şehrinin 5 km yakınında bulunan kayak merkezine gelmektedirler. Oldukça kullanışlı olan ve yılın belirli bölümlerinde de özel müsabakaların düzenlendiği bu kayak merkezine, bireysel olarak da ziyaretler yapılmaktadır. Kentin en önemli geçim kaynağının bu kayak merkezi olmasından dolayı, bu bölgenin şehir merkezine oranla daha gelişmiş olduğu görülmektedir. Örnek ile açıklanacak olursak, kente gelecek olan kişilerin konaklayabilecekleri birçok otel ve ihtiyaçların karşılanabileceği market ya da restoranlar bu bölgede kurulmuştur. Bundan dolayı, kente kısa süreli de olsa gelecek olan kişilerin, kayak merkezinin kurulduğu bölgede rahat edecekleri bilinmektedir.

Şehre ulaşım sağlanabilmesi için tek bir kara yolu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, doğal güzelliklerin içerisinde seyahat edilebilmesi ve kent etrafında kısa bir tur yapılabilmesi amacıyla da kişilerin tren yolunu kullanmaları mümkündür. Bundan dolayı, hususi araçlar ya da şehir merkezinin 5 km yakınında bulunan istasyona karşı tren yolculuğu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Kirovsk nerededir?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*