1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Dudutki Antik El Sanatları ve Teknolojileri Müzesi

Belarus Dudutki
Dudutki Antik El Sanatları ve Teknolojileri Müzesi Hakkında.

Belarus ziyaretiniz de sizleri gezebileceğiniz harika yerler beklemekte. Beyaz Rusya’da doğa, tarih ve kültür gezileri için görebileceğiniz bir çok yer mevcut. Bunlardan biriside oldukça fazla turist çeken Dudutki Antik El Sanatları ve Teknolojileri Müze Kompleksi`dir. Bu harika köye geldiğinizde, Belarus kültüründeki eski hayatların ve mesleklerin dünyasını tanıyacaksınız. Burada; orjinal Belarus kültürüne ait yemeklerin tadına bakabilir, harika hayvanların yer aldığı hayvanat bahçesini gezebilir ve ata binerek büyüleyici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ayrıca şirket partileri, tatiller ve geziler için mangal hizmeti sunulan çardakları kiralayabilirsiniz.

Bu harika köy 1600 lü yıllardan beri bilinmektedir. 1 ve 2. dünya savaşları sonrasında tahrip olan köy, daha sonrasında yapılan düzenlemeler ile bir müze kompleksi haline getirildi ve şuanda Belarus’a gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği alanlardan birisi haline geldi. Ekim 1994’te “Dudutki Eski El Sanatları ve Teknolojileri Müzesi Kompleksi” olarak adlandırıldı ve ilk misafirlerini Polifact çiftliği adı altında aldı. Dudutki müze kompleksi; 1998’den bu yana sadece Belarus halk el sanatlarını değil, aynı zamanda Schlahetsk malikanesinin yenilenmesinde rol oynayan ve malikane tarihinin popüler hale getirilmesine olanak tanıyan Trustbank holdinginin bir parçası olmuştur.

Müzeye Nasıl Gidilir: Dudutki Müzesi, Minsk şehrindeki Puhovic Bölgesi’ne 40 km uzaklıktadır. Ptich Nehri yakınında ve Dudichi köyünden yarım kilometre uzaklıkta yer alır. Minsk merkezinde ki otobüs terminalinden müzeye günde bir kaç kez düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. Bu terminalden 323 numaralı otobüs ile müzeye ulaşabilirsiniz. (Adres: 222845 Minsk Bölgesi, Puhovichsky Bölgesi, Ptich Köyü)

Fiyatlar:
Eğer kendiniz gezecekseniz: 12 Ruble.
Rehber eşliğinde tur yapacaksanız: 20 Ruble.
Ata binme ve hayvanat bahçesini gezme gibi ekstra faaliyetler için ayrıca ücret alınmaktadır.

Müze Kompleksi’den bir kaç resim:
Dudutki Müze değirmen

Dudutki Müze Arabalar

Dudutki Müze Eski Evler

Dudutki Müze Hayvanat Bahçesi

Dudutki Müze Kamp Alanı

Dudutki Müze Teknoloji

Dudutki Antik El Sanatları ve Teknolojileri Müze Kompleksi Nerededir?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*