1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Narochansky Milli Parkı ve Naraç Gölü

Naraç Gölü Belarus
Naraç Gölü Hakkında Bilgiler.

Naraç Gölü, Belarus’un eşsiz güzelliklerine sahip olan doğal hazinelerinden bir tanesidir ve Belarus’un en büyük tatil bölgesidir. Berrak göllere, nehirlere ve şifalı maden kaynaklarına sahip olan göl, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekmektedir. Belarus’ta gezilecek yerlere çok güzel bir örnek olarak bu yazımızda Naraç Gölü ve Narochansky Milli Parkı’nı tanıtıyoruz.

Naraç (Naroch) Gölü, doğal çeşitliliği ve yaklaşık 15.000-20.000 yıl önce Valdai buzulunun geri çekilmesi sırasında oluşan özel güzelliklere sahip manzarası ile bilinmektedir. Rezervuarlar parkın beşte birini kaplamaktadır. Neman Nehri ve Batı Dvina Nehri’nin havzalarını temsil etmektedir. Stracha, Narochanka, Uzlyanka ve Sviritsa nehirleri de burada yer almaktadır.

Milli parkın içinde 43 adet göl yer almaktadır ve bu göller arasında 4 grup bulunmaktadırç. Bunlar: Naroch grubu, Myadel grubu, Bolduk grubu ve Svir gruplarıdır. Parkın yaklaşık% 48’i çam ve huş koruları ile kaplıdır. Göl; Floralar, çeşitli yosunlar, likenler, mantarlar ve alglerle işaretlenmiştir.

Belarus Kırmızı Kitabında yer alan göl hakkında ki listede 114’den fazla yüksek bitki türünün bu alanda olduğu yazılmıştır. Lady’s slipper Faunası 314 tür omurgalı hayvan türü içermektedir. Bu türler; Avrupalı ​​kırmızı geyik, yaban domuzu, geyik, karaca, rakun köpeği, porsuk, sansar, vizon, su samuru, kunduz, muskrat ve diğerleridir.

Gölet ve bataklıkların bol olması sayesinde burası 218 kuş türünede ev sahipliği yapmaktadır. Bunların 51’inden fazlası yine Belarus Kırmızı Kitabında listelenmiştir: bittern, osprey ve diğer ortak türler. Ayrıca; yaklaşık 35 balık türü Naroch‘un göl ve nehirlerinde yaşamaktadır. En çok bulunan türler ise; pike, roach, levrek, çipura, turp sazan balığı, gümüş çipura ve ruff balıklarıdır.

Günümüzde Narochansky Milli Parkı: Parkın arazisi 87.000 hektardan fazla alanı kaplamaktadır ve korunan alanın dışında bir sanatoryum ve ekonomik bölgede yer almaktadır. Park kuzeyden güneye 34 km, batıdan doğuya 59km uzanmaktadır.

Parkta, ulusal ve yerel açıdan önemli olan 36 doğal simge yer almaktadır. Özellikle değerli doğal kompleksler burada bulunur. Bunlar: Mavi Göller (peyzaj kompleksi), Cheremshitsy ve Shvakshty (hidrolojik kompleksler), Cherevki Yarımadası (jeolojik kompleks) ve Nekasetsky, Rudakovo ve Pasynski (biyolojik kompleksler).

Belarus’un en büyük sağlık tesisi bu milli parkta yer almaktadır. Park 11 sanatoryum ve sağlık merkezini birleştirmektedir. Bugün devlet programının uygulanması sayesinde aktif olarak modernize edilmeye devam etmektedir. Water trip Milli parkında ise turistler için yaklaşık 30 güzergah seçeneği sunulmuştur. Burada Günlük yürüyüş, bisiklet gezileri ve su gezileri de organize edilmektedir. Kampçılar için dokuz gölün kıyısında 16 kamp alanı yer almaktadır.

Ayrıca, kuş bakışı olarak en güzel yerlerin tadını çıkarmak isteyenler için yaz aylarında helikopter gezileri de yapılmaktadır. Parkta av ve balık tutma turları, sualtı avcılığı ve dalış gibi faaliyetlerde yapılmaktadır.

Naroch Gölü çevresinde görülecek ve gezilecek yerler:
Madonna’nın Varsayım Katolik Kilisesi,
St Apostle Andrew katolik kilisesi,
St Trinity Katolik Kilisesi ve Zasvir köyünde Carmelites manastırı kalıntıları,
Konstantinovo köyünde kutsal bakire Meryem varsayım Katolik Kilisesi,
Svir kasabasında St Nikolai Katolik Kilisesi,
Shemetevo köyünde Tanrı Katolik Kilisesi’nin annesi,
Myadel içinde Tanrı Katolik Kilisesi’nin annesi,
Myadel Calvaria,
Myadel kalesinin tepe Kalesi,
Komarovo, Olshevo ve Shemetovo köylerinde mülkler.

Gölden Örnek Resimler (Manzaralar)
Naraç Gölü Belarus yosunlar

Naraç Gölü Kış Aylarında

Narochansky Milli Parkı

Naraç Gölü Nerededir?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*