1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Navahrudak Şehri Hakkında Bilgiler

Belarus Navahrudak
Belarus Navahrudak şehri hakkında bilgiler.

Uzun yıllar boyunca Litvanya Dükalığı’nda kalmış olan ve bir dönem de Rusya ve Polonya’nın sınırlarında hüküm sürmüş olan Navahrudak şehri, Hrodno Bölgesi’nin en canlı noktalarından birisidir. Şehir özellikle bölgeye turistik ziyaret yapan kişiler tarafından çokça tercih edilmesinin yanı sıra, ticaret merkezi olmasından dolayı da çevre şehirlerden ziyaret almaktadır. Turizm açısından son derece avantajlı bir bölge olan şehirde, hem Yahudi hem de Hristiyan dünyasının görmesi gereken birçok yapı bulunmaktadır.

Navahrudak şehrinde ziyaret edilecek alanlara bakıldığında, ilk olarak kent merkezinde bulunan alışveriş alanından söz etmeliyiz. Burası büyük şehirlerde bulunan alışveriş merkezlerinden son derece farklıdır. Çünkü, kurulduğu alan çok eski yıllardan kalmıştır. Çevre halkının ticari işlemler için kullandığı bu ticaret merkezinde, yöresel ürünlere çok fazla rastlanmaktadır. Buna ek olarak, tarihi bir anıt olarak gösterilen Mindaugas Kalesi de bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın bir noktada kurulmuş olan bu kale yaklaşık olarak 14 yüzyılda inşa edilmiştir. Ancak, şuan kaleyi ziyaret edenlerin de göreceği gibi, kalenin belirli bir kısmı harabeye dönmüştür. Bunun nedeni ise 1710 yılında İsveçliler tarafından girilen savaş sonucunda, düşman birliklerinin burayı yakmasıdır.

Ziyaret edilebilecek bir diğer alan ise, ortadokslar tarafından daha fazla görülmek istenen Gleb Kilisesidir. Bu kilisenin yapımına kayıtlara bakıldığı zaman 1519 yılında başlandığı görülmektedir. Ancak, dönemde meydana gelen savaşlar ve ekonomik sorunlardan dolayı kilisenin inşaatının 1630 yılına kadar tamamlanamadığı görülmektedir. İnşaatın tamamlanması ve onarım çalışmaları ise 19 yüzyılda tamamlanmış oldu.

Görüleceği gibi, kent içerisinde birçok farklı tarihi, ekonomik, kültürel ve dini ziyaret alanı bulunmaktadır. Kent merkezinde yapılabilecek birçok sosyal aktivitenin olması ve konaklama imkanlarının da hem ekonomik hem de konforlu olmasından dolayı, konaklama yapılarak ziyaretlerinize devam edebilirsiniz.

Belarus Navahrudak nerededir?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*