1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Turov Kenti Hakkında Bilgiler, Tanıtım

Belarus Turov
Turov şehri hakkında bilgiler.

Belarus`un en eski bölgelerinden birisi olarak bilinen Turov şehri turizm açısından bölgede oldukça popüler şehirlerden birisidir. Gomel Bölgesinde yer alan Turov kenti eski bir başkent ve Pinsk ortaçağ Prensliği olarakta bilinmektedir. Şehir Belarus’un güney kesiminde, Polesia’nın tarihi bölgesinde yer almaktadır. 2006 yılında yapılan nüfus sayımına göre nüfusu sadece 3100 dür.

Tarih olarak baktığımızda Turov, Dregovich kabilesinin eski bir başkentiydi ve modern Belarus halkının ataları olarak kabul edilen üç Doğu Slav kabilelerinden birisiydi. Bu şehirde tarihinde yahudilerin yahudilerin yoğunlukta olduğu bir şehirdi. Turov’daki Yahudi nüfusu II. Dünya Savaşı sırasında şehirden silinmiştir. Bazı Yahudiler Almanlarla savaşmak için orduya katılmaya gönüllü olmuşlardır. 1941 Temmuz’unda, Turov’dan gelen ilk Alman ordusu, Yahudi nüfusuna hiçbir şey yapmamıştır. Holokost, sonraki birimlerin gelişiyle başlamıştır. Savaştan sonra çok az aile geri dönebilmiştir ve 2003’ten itibaren Turov’da yaşayan sadece üç Yahudi vardır.

1005 yılında Belarus topraklarında ilk Roma Hristiyan piskopos Turov‘da kuruldu. Bu yüzden şehirde ziyaret edilebilecek bir hayli tarihi yapı mevcuttur. 1810 yılında, All Saints ahşap Ortodoks Kilisesi, Turov’da inşa edilmiştir. Bu güne kadar aynı şekilde yapısı bozulmadan ayakta kalmıştır ve hiçbir zaman yeniden düzenleme yapılıp inşa edilmemiştir. Kilise, şehirde Ortodoks bir yaşam merkezi olarak kalmaktadır.

Beyaz Rusya Turov nerededir?

Belarus hakkında 161 makale
Beyaz Rusya (Belarus) hakkında tanıtım ve gezi makaleleri yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*